Nowe biblioteki brzmień do pobrania. „Symphonic Strings 1+2” dla serii SK.

Firma HAMMOND wypuściła nową bibliotekę brzmień symfonicznych stringów dla instrumentów serii SK. Bardzo wysokiej jakości brzmienia orkiestrowych smyczków, które po raz kolejny zwiększają wszechstronność tej serii instrumentów.

Ultralekkie klawiatury marki Hammond stały się doskonałym narzędziem zarówno dla amatorów jak i profesjonalnych użytkowników, a wszystko to dzięki połączeniu doskonałych brzmień organów Hammonda i nieustannie powiększającej się bazy dodatkowych brzmień preferowanych przez graczy z każdego gatunku muzyki.

Wielu użytkowników prosiło o brzmienia symfonicznych stringów, które mogliby dodać do swojego SK. Właśnie te prośby zostały spełnione.  W sumie wydane zostaną 3 biblioteki nowych brzmień. Dwie z nich zostały opublikowane 8 grudnia na stronie Hammond Polska (www.hammond.pl).

Dostępne do pobrania za darmo biblioteki można pobrać TUTAJ i zainstalować w pamięci wewnętrznej dowolnego instrumentu serii SK za pomocą złącza USB. Można ich użyć samych lub w kombinacji z drawbar’ami i brzmieniami organowymi.

Pierwsza część zawiera sekcję stringów granych z artykulacją typu „Arco”, dające atak staccato.

Druga sekcja nazwana „Classic Strings” jest bardziej miękka, grana legato z wolniejszym atakiem. Obie sekcje posiadają wersję rozszerzonego stereo, mono i oktaw głosowych.

Druga biblioteka oferuje artykulację „marcato” z ostrym atakiem i artykulację „pizzicato”. Podobnie jak w pierwszej bibliotece posiada wersję rozszerzonego stereo, mono i oktaw głosowych.

Dla obu banków brzmień dostępny będzie innowacyjny efekt „ProChord”. W każdym przypadku dostępna będzie funkcja OPEN / CLOSE oparta na indywidualnej strukturze akordu użytkownika.

Pojedyncza nuta melodii granej na górnym manuale (lub części upper w jednomanuałowym SK)  zabrzmi z perfekcyjną enharmoniczną odpowiedzią.

W styczniu 2015 roku wydana zostanie trzecia biblioteka nowych brzmień. Znajdzie się tam brzmienie Hi-D Grand Piano z podkładem symfonicznego stringu.